Jóga se těší stále větší popularitě. Mezi její největší výhody pro tělo patří zvýšení pružnosti svalů, stabilizaci tepové frekvence a celkový pozitivní vliv na organismus. Dalším důvodem, proč je jóga taková oblíbená je její nenáročnost – při cvičení jógy se nezapotíte jako na běžícím pásu. Přesto je třeba alespoň základní vybavení

Podložka na jógu

Základní pomůcka, bez které se snad ani jóga cvičit nedá. Správný výběr podložky netřeba podcenit. Různé druhy jógy vyžadují různé druhy podložek. Ty se odlišují v materiály, velikosti či barevných designech.

Důležité vlastnosti kvalitní podložky na jógu jsou protiskluzový povrch a absorpční schopnost. Podobně jako ručník, i kvalitní podložky mají tuto vlastnost a dokáží pohltit vlhkost či pot. Podložka by měla být také lehká a skladná, abyste si ji bez problémů přehodili přes rameno a odnesli na hodinu jógy nebo do parku.

Jóga válce

Jóga válce, nebo také nazývané Bolster jsou velmi užitečnou pomůckou především pro začátečníky, jejichž svalstvo ještě potřebuje zpevnit. Hlavní funkce jóga válců je výpomoc při dosahování pozic, které by cvičící bez jejich pomoci nebyl schopen dosáhnout. Používají se jako opora bederní páteře, spodního zad nebo nohou.

Na výrobu jóga válců se používá speciální EVA materiál nebo přírodní materiály. Jóga Bolster vyrobené z EVA materiálu jsou odolné, lehké a měkké, zatímco válce z plněného tkaniny jsou o něco těžší.

Oblečení na jógu

Na józe neexistuje žádný pevně stanovený dress code. Jde ale o sportovní aktivitu, a tomu byste měli přizpůsobit i svůj outfit. V oblečení na jógu byste se měli cítit komfortně a váš pohyb by jím neměl být nijak omezován.

Většina mužů cvičí ve volnějším sportovním tričku a krátkých kalhotách, zatímco ženy mají rády sportovní legíny a sportovní top. Už ale neplatí, že legíny nosí jen ženy. V nabídce obchodů najdete mnoho pánských legín, jejichž popularita roste zejména díky nabízenému pohodlí.