Každý z nás má nějaký koníček. Pro některé jejich volnočasové aktivity nepředstavují len jakési druh hobby. Jsou pro ně vášní, při které se jim vím pěkně rozpálí srdce. Nevydrží ani jeden den, aniž by své oblíbené aktivitě nevěnovali alespoň pár minut.

Všichni jsme unikátní. No a naše individualita se rovněž odráží i na našich aktivitách. Někteří mají v oblibě čtení kníh. Jiní dokážu trávit i hodiny ve fitness centru, či každý den hrát na hudební nástroj. Populární jsou však také takzvané „outdoorové“ aktivity. Sem můžeme zařadit turistiku, běh v přírodě či dokonce i lov.

Lov je jednou z oblíbených aktivit zejména mezi muži. Velkou výhodou je to, že se mu můžete věnovat po celý rok. Neexistuje jen jedna krátká sezóna vhodná k lovu. Tuto aktivitu můžete provádět během několika střídajících se atraktivních lovných období. Samozřejmě, že každé toto období rovněž vyžaduje i různou techniku ​​lovu. Aktivitě, jakou je lov, se tedy opravdu můžete věnovat v každém ročním období. Ba co víc, lovit můžete jak ve dne, tak i v noci. Noční lov vám usnadní kvalitní termovize.

Termovize, stejně označovaná jako termokamera, je zařízení, které vytváří za použití infračerveného záření obraz. Princip jejího fungování je velmi podobný běžným kamerám. Rozdíl je ve vlnové délce světla. Normální, běžné kamery, využívají běžné viditelné světlo o vlnové délce 400-700 nanometrů. Přičemž infračervené kamery využívají vlnové délky 14 mikro metrů. Takový jev můžeme jedním slovem popsat jako termografie

Oči na stopkách

Zrak je jedním z pěti smyslů, který slouží nejen k vnímání okolní krásy, ale také k orientaci v terénu. Díky němu se můžeme po tomto světě pohybovat s lehkostí a bez pomoci jiných. Každodenní život je pro nás mnohem jednodušší než pro lidi, kterým bohužel tento smysl chybí.
Mnozí z nás se však nemohou pyšnit orlím zrakem a k jeho korekci využívají spojky nebo rozptylky. Ty jim umožní vidět svět v plné kráse. Přemýšleli jste však už o praktickém nočním vidění? Noční vidění bychom mohli popsat jako schopnost vidět a orientovat se v prostoru s nízkým obsahem okolního světla.

No nezní to lákavě? Vidět svět z perspektivy nočního vidění je umožněna jen málokomu. Noční vidění využívají nejčastěji lovci nebo vojenské/ policejní jednotky při svých zásazích.
Noční vidění je technologie nebo jinak řečeno zařízení, které umožňuje vidět pohybovat se nebo vykonávat jinou činnost v prostorách s nedostatečnou hladinou zbytkového světla. Dokážete jej však využít i při úplné tmě.

Vždy je na výběr!

Ano! Opravdu je vždy z čeho vybírat a jinak tomu není ani v případě nočního vidění. Pojďte se s námi podívat na základní rozdělení nočního vidění:

1. Zesílení zbytkového světla – toto zařízení pracuje na principu zvyšování množství přijatých fotonů. Jejich zdrojem jsou většinou přírodní zdroje, jako například: svit měsíce či hvězd.

2. Aktivní iluminace – v tomto případě mluvíme o principu spojení. A to konkrétně, zesílení zbytkového světla a zdroje aktivního infra osvětlení ve spektru NIR nebo SWIR.

3. Termovize – tato technologie funguje na principu rozpoznání teplotních rozdílů, které je vyzařováno z povrchu objektů či prostředí.

Představili jsme vám tři různé principy, na kterých může noční vidění fungovat. Výběr je nyní už jen na vás. Samozřejmě záleží na co budete dané noční vidění využívat. No jak se říká před samotným výběrem: „Dvakrát měř a jednou stříhej.“ Proto si svůj výběr raději pořádně promyslete. Popřípadě dejte na radu odborných prodejců, ti vám zaručeně vždy pomohou.