Erekce a ejakulace jdou ruku v ruce s mužskou sexualitou. Erekce, jinak nazývaná i ztopoření, je ztvrdnutí penisu při pohlavním vzrušení. Ejakulace znamená výstřik semena z penisu. V posledních letech narůstá počet mužů, kteří mají problémy v jedné nebo druhé oblasti. Co je za tím a jak to řešit?

Erektilní dysfunkce

Základním faktorem, který ovlivňuje erekci je nadměrné množství stresu a nedostatek fyzické aktivity. Sedavý způsob zaměstnání a neustálé pracovní nároky vytvářejí vysokou míru stresových událostí, se kterými se průměrný muž nedokáže dostatečně vyrovnat. Dalšími významnými negativními faktory jsou kouření, nezdravá strava, přejídání se, drogy a alkohol. Samozřejmě, všichni muži chtějí dosáhnout rychlé zlepšení erekce.

Podstatou erekce je nahromadění krve v cévách penisu. O kouření je všeobecně známé, že zužuje cévy a zhoršuje tak průtok krve. Ať už kouříte klasické nebo elektronické cigarety, tak v případě že takto i jinak požíváte nikotin, je větší riziko erektilní dysfunkce. Nezdravá strava obsahuje mnoho cholesterolu, který se ukládá na stěnu cév a tím cévy ucpává a zužuje. Drogy a alkohol mají taky celou řadu negativních účinků na organismus. Dnešní doba s sebou nese množství specifik, které vyvrcholili v to, že nepříjemné problémy s erekcí jsou u velkého procenta mužské populace poměrně běžným problémem.

Jak zlepšit erekci?

Úprava fyzického a psychického stavu jedince je základem. Pokud se muž chce vyhnout problémům s erekcí, nebo dosáhnout rychlé zlepšení erekce, je potřebné vyhýbat se rizikovým faktorům, přejít na zdravou životosprávu a myslet na dostatečnou fyzickou aktivitu. Lepší zvládání stresových situací je taky mimořádně důležité pro celkové zdraví jedince. Další variantou jsou léčiva na podporu normální erekce a ejakulace.

Poruchy ejakulace

Mimo problémů s erekcí se muži často setkávají i s poruchou ejakulace, která může být fyziologická, ale taky může jít o zápalový proces nebo patologickou přecitlivělost. Opačným problémem je zase opožděná ejakulace, kdy jde většinou o překážku v cestě semena, například zvětšenou prostatou. Mezi další poruchy patří krvavá, bolestivá nebo zpětná ejakulace.