Nic nezahřeje a neprobudí tak, jako doušek kvalitní kávy. Ať už je to deštivé pondělní ráno v práci nebo slunečné víkendové odpoledne na terase oblíbené kavárny, kvalitní káva vždy padne vhod. Věděli jste, že prvotřídní kávový zážitek si můžete dopřát i u vás doma?

Kvalitní káva a kávovar

Základem pro to, abyste si i doma mohli uvařit kvalitní a poctivou kávu je samozřejmě jak jinak, káva. Prodej kvalitní kávy je v současnosti rozšířený a proto určitě nebudete mít problém obstarat si takovou, která bude přesně splňovat vaše požadavky na obsah kofeinu a chuť. Velký vliv na výslednou chuť kávy má ale i způsob, jakým kávu připravíte. Existuje více způsobů, přičemž nejjednodušší je zalít kávu vroucí vodou. Velcí milovníci kávy ale tento způsob přípravy často odsuzují a doporučují raději použít koťogo nebo domácí kávovar.

Zrnková, mletá nebo zelená káva?

Není káva jako káva. Všechny druhy mají své fanoušky. Velké oblibě se v poslední době těší například zelená káva, která má pozitivní účinky na zdraví a říká se, že je to správná káva pro období těhotenství. Mimo jiného přispívá k snižování krevního tlaku a redukuje tvorbu žlučníkových kamenů. Samozřejmě, stejně jako káva zrnková, obsahuje kofein a poskytuje stejný energetický účinek.

Přesto, že většina lidí stále preferuje kávu zrnkovou nebo mletou, zelená káva je určitě alternativa, kterou by měl každý milovník dobré kávy minimálně zkusit a udělat si na ni vlastní názor. Vždy je lepší jednou ochutnat, než stokrát číst. Proto neváhejte a zkuste různé druhy kávy a také rozličné způsoby její přípravy. Každá vás může mile překvapit a rozšířit obzory. Nakonec určitě najdete mezi různými druhy káv své favority, kterým zůstanete věrní, a budou vám zpříjemňovat vaše dny.