Myslíte si, že olivový olej je určen pouze k vaření či přípravu studených salátů? Mýlíte se! Dávno v minulosti již lidé znali blahodárné účinky olivového oleje na pleť či vlasy. Nevěříte? Čtěte dál.

Původ olivového oleje je Středomoří. Tato surovina u nás rychle zdomácněla a nyní ji najdete téměř v každé kuchyni. Nejkvalitnější typ olivového oleje nese pojmenování extra virgin nebo česky extra panenský. Tento typ oleje vzniká při prvním lisování oliv, které probíhá zastudena pomocí mechanických postupů.

Tento olej obsahuje velké zastoupení vitamínů a minerálů, přičemž nejvíce se v něm vyskytuje vitamin E. V oblasti vaření není olivový olej žádnou novinkou, ale jeho blahodárné ba až léčivé účinky často zůstávají nepovšimnuty. Mnoho lidí o tom neví, ale olivový olej se již dlouhou dobu využívá v kosmetice a různých léčebných přípravcích. Doslova by se dalo říci, že jde o zázrak z kuchyňské linky!

Krásné vlasy či hebké tělo rychle a jednoduše

Je jedno jaký typ pleti máte, olivový olej si rozumí s jemnou i drsnější pokožkou. Doporučené použití spočívá v nanesení tenké vrstvy oleje do navlhčené pokožky obličeje. Už po prvních použitích pocítíte, jak vaše pokožka změkne. Olivový olej skvěle působí i na otoky a drobné vrásky.

Pokud máte problém s vlasy, i zde vám pomůže olivový olej. Trápí vás poškozené či hrubé vlasy? Dejte šanci výživnému zábalu z olivového oleje. Nahřátý olej naneste na vlhké vlasy, zabalte je do ručníku a nechte alespoň hodinu působit. Pro zrychlený efekt nechte zábal klidně působit i celou noc. Vaše vlasy chytí nový dech a život. Tužení efekt na sebe nenechá dlouho čekat, proto nečekejte a vyzkoušejte blahodárné účinky olivového oleje ještě dnes!