Stále více si své místo mezi pohybovými aktivitami získává i nordic walking, také nazývaný i severská chůze. Je to klasická chůze, která se odlišuje v tom, že chodec při ní drží speciální nordic walking hole. Ty pomáhají držet stabilitu a udržovat rovnoměrné a svižné tempo. Nordic walking se zdá být jednoduchý způsob, jak si udržet kondici, shodit nadbytečnou hmotnost a jako bonus si vychutnat pobyt na čerstvém vzduchu ve společnosti rodiny či známých ..

Výhody nordic walking
Mezi největší výhody nordic walkingu patří možnosťpraktizobať ho celoročně. Dá se dělat tak v létě, tak v zimě. Další zásadní výhodou nordic walkingu je, že jeho praktikování není omezeno věkem. Naopak, dalo by se říci, že díky pohodovému tempu je tato aktivita určena spíše straší věkové kategorii. Přispívá zlepšení kondice a zdravotního stavu.

Nordic walking vznikl ve Finsku a velmi rychle se rozšířil po celé Skandinávii. Původně to byl jen mimosezónní trénink pro běžce na lyžích, ale díky jeho jednoduchnosti, praktičnosti a dostupnosti si získal oblibu všude na světě.

Proč jsou potřebné hole na nordic walking?
Nordic walking připomíná běžnou chůzi, avšak jeho neodmyslitelnou součástí jsou speciální hole. Právě používáním nordic walking holí se zvyšuje efektivita chůze! Správným používáním holí dokáže zapojit do pohybu téměř 600 svalů. Při chůzi je Vaše tepová frekvence v hodnotách pro tělo přijatelných a příjemných.