Pár let dozadu byla trampolína považována pouze za kratochvíli pro děti. Částečně je tomu tak nyní, ale s rostoucí popularitou jumpingu se vyvinul nový typ trampolín – fitness trampolíny. V tomto článku najdete rady, jak správně vybrat fitness trampolínu i s tipy na konkrétní trampolíny od ověřených prodejců.

Výhody jumpingu

Fitness trampolína se používá především k jumping. Mezi největší výhody jumpingu patří zvyšování kondice, prokrvení organismu a tvarování svalstva na nohou či zadku. Toto jsou hlavní důvody, proč čím více žen, ale i mužů, vyhledává a praktikuje tento druh cvičení.

Cvičení jumpingu probíhá většinou skupinově, to však ještě neznamená, že si nemůžete trampolínu koupit do domácnosti a dopřát si kvalitní trénink kdy budete mít chuť.

Na co se zaměřit při výběru fitness trampolíny?

Hlavními parametry při fitness trampolínách jsou velikost a nosnost. Při správné volbě velikosti nebo rozměru byste měli zvážit nejen osobní preference, ale i velikost prostoru, který máte na trampolínu vyhrazen. Určitě byste si měli kolem trampolíny nechat dostatečně velký prostor a netlačit ji ke stěně nebo dveřím.

Při nosnosti trampolíny doporučujeme raději neriskovat a nechat nad výrobcem stanoveným limitem určitou rezervu. Pokud má tedy trampolína nosnost 90 kg, člověk nad 80 kg by měl pořádně zvážit, zda se pustí do skákání na takové trampolíně.

Doplňky k trampolíně

Mnoho trampolín už přichází v balení i s držadlem, které je povětšinou výškově nastavitelné. Pro lepší stabilitu trampolíny doporučujeme, zejména při jejím umístění v tělocvičně nebo obecně interiéru, zakoupit protiskluzovou podložku. Díky ní bude mít trampolína zlepšenou stabilitu a skákání na ní bude bezpečné.