Mnoho mužů během života potká problém s erekcí. Tento problém se vyskytuje především u starší věkové kategorie, no neobchází ani mladé muže. Problém s erekcí výrazně ovlivňuje sexuální život partnerů a stejně tak i sebevědomí muže.

Co způsobuje problémy s erekcí?

Příčin může být více. Nezdravý životní styl můžeme pokládat za jednu z hlavních příčin často se vyskytující erektilní dysfunkce. Zlá strava bez obsahu potřebných živin a vitamínů, nepravidelný a nedostatečný spánek, kouření, nadměrná konzumace alkoholických nápojů – to všechno se může odrazit na problémech s erekcí nebo poklese samotného sexuálního apetitu.

Nedostatek fyzické aktivity tomu taky nepřidává. Dnešní doba častokrát nevyžaduje od lidí to lik pohybu jako kdysi. Pohodlné místo v kanceláři, přemísťování se autem a vyhýbání se fyzickým aktivitám. Uzavření se do komfortní zóny má za následek pokles přirozené tvorby hormonů v těle a s tím související problémy s erekcí.

Tabletky na erekci – realita nebo mýtus?

Na trhu najdete množství opěvovaných tabletek na erekci, které slibují okamžitý efekt a dlouhotrvající účinek. Mnoho z nich i skutečně funguje. V poslední době se velká pozornost dostala léku Cialis.

Účinné tabletky vám sice mohou pomoct, ale z dlouhodobého hlediska je rozumnější snažit se o změnu životosprávy a přirozeného napravení tohoto problému. Vyžaduje si to ale určitý čas a vynaložení úsilí směrující k úpravě jídelníčku, zvýšenému sportovnímu výkonu a podobně.