Podzimní a zimní sezóna je za dveřmi, proto jsme si pro vás připravili rychlý výběr třech zajímavostí, kterými si můžete osvěžit pobyt na Liptově. Snažili jsme se vybrat různorodé aktivity a atrakce tak, aby si na své přišel opravdu každý. Věříme, že se nám to podařilo.

Lyžování v středisku Jasná

Množství turistů miluje Tatry právě díky prvotřídní lyžovačce. V Nízkých Tatrách v tomto ohledu kraluje středisko Jasná. Lanovky na vysoké úrovni, různě náročné svahy, příznivé ceny a zařízení s občerstvením na každém rohu – to můžete očekávat od lyžařského střediska Jasná. Známé hotely v Jasné taky nabízejí servis hodný evropskému standartu.

Vybrat si můžete z různých druhů ubytování v různých cenových kategoriích – standartní hotely za dostupnou cenu nebo ubytování v luxusních apartmánech na Liptově, které nesmí chybět. Pokud se chystáte poznávat krásy Liptova, nezapomeňte si ubytování rezervovat včas. Během sezóny se může stát, že velká část hotelů už bude obsazená.

Prosiecka dolina

Milovníci aktivního oddechu by se bez návštěvy této doliny ani neměli vracet domů. Túru doporučujeme začít v obci Prosiek. Na konci Prosieku se dostanete do Prosiecké doliny.

Krásná a rozmanitá příroda vás bude doprovázet celou dolinou hned od začátku. Pro absolvování přechodu doporučujeme alespoň lehkou turistickou obuv, protože mimo skal se tu budete muset popasovat i s lezením nad horským potokem.

Demänovská jeskyně

Právě tato jeskyně se považuje za jednu z největších pých Nízkých Tater. Mimořádně často je vyhledávaná mezi domácími, ale i zahraničními turisty a slibuje skutečně jedinečný zážitek. Jeskyně se většinou prochází za odborného dozoru. Prohlídka jeskyně je spojená s odborným výkladem o její historii a současném stavu.

V jeskyni se nachází množství schodů, proto je dobré být připraven na aktivnější druh oddechu. Pohled na množství krásných útvarů, které v jeskyni můžete najít, za to určitě stojí. Doporučujeme zvolit pevnější protiskluzovou obuv. Opatrnosti přece není nikdy dost.