Věk je jen číslo. No jak se ztotožnit s touto větou, když v zrcadle se na nás smějí prameny šedivých vlasů a naše oči vidí namísto zřetelných tvarů písmen jen jakési kaňky? Hold, podzim našeho života se odrazil i na našem vzhledu a schopnostech.

Co s tím dělat? Co dělat s pramínky šedivých vlasů? Zkuste sáhnout po přípravku na šedivé vlasy. Ať už v lékárně nebo v drogerii, zajisté najdete různé druhy těchto přípravků od různých firem. Můžete si vybrat a sáhnout po možnosti, která bude vyhovovat právě vám. Setkáte se se šampóny, maskami na vlasy, gely, kondicionéry. Provedení přípravků na šedivé vlasy je opravdu tvořené širokou škálou možností. Výbornou alternativou, pokud chcete mít zaručený úspěch, je přečíst si recenze na internetových fórech nebo zkuste přijít za svými blízkými s otázkou, co pomohlo právě jim v boji s tímto dobře známým problémem.

Mrkev už nepomůže

Pokud se vám slívá text při čtení vaší oblíbené knihy, pokud musíte neustále mhouřit oči při sledování televize, tak je nejvyšší čas navštívit vašeho očního lékaře, který vám zrak nejen přeměří, ale i předepíše vhodné dioptrie. Zlepšení zraku vám poskytne opět svěží a ostrý pohled na svět. Pokud si myslíte, že nošení brýlí už není vůbec v módě a jejich nošení je spíš zátěží než úlevou, tak mám pro vás řešení. Můžete zvážit i laserovou operaci, která vám neposkytne jen rychlé zlepšení zraku, ale i kýžený komfort. Jejím podstoupením se vyhnete zaroseným brýlím při vstupu do MHD během zimních dnů a mnoha jiným nepříjemnostem. Každopádně, návštěvu očního lékaře není dobré odkládat, někdy se za slábnoucím zrakem může skrývat i jiný zdravotní problém.

Je nevyhnutné se starat o svoji psychickou pohodu, ale i o svůj zevnějšek během celého našeho života, bez ohledu na náš věk. Proto to ani vy nezanedbávejte a dopřejte si dostatek péče o sebe i navzdory současné uspěchané doby.