Určitě znáte staré známé “ve zdravém těle zdravý duch“. Když onemocní tělo, onemocní i duše. Platí to však i obráceně. Často se stává, že vám něco nebo někdo ublíží, zklame vás. Následuje přirozená reakce – hněv. Na dotyčného člověka, situaci, instituci. Případně samého sebe.

Do svého nitra zkrátka vpustíte proud negativní energie a pocitů, který se neodrazí jen na vaší psychické nepohodě, ale z pravidla se příznaky projeví i navenek. Podle metody zvané ekoterapia existuje 7 základních pocitů, které dokáží nabourat zdraví a imunitu. Jde o zlobu, strach, nenávist, zlobu, křivdu, trápení se a lítost. Vaši celkovou auru ovlivňuje i to, co vaše tělo přijímá. Například kouření cigaret zanechává negativní stopu nejen na těle, ale i na vašem duchovním já. Právě proto je nejlepší volbou s kouřením přestat.

Orgány a duchovní rozměr

Podle ekoterapie má každý lidský orgán kromě fyzického rozměru a funkce i rozměr duchovní. Ten se projevuje zejména reakcí na jeden ze zmíněných sedmi pocitů či emocí. Dělí se do skupin. Zvýšený strach se projevuje na žaludku, tlustém střevě, štítné žláze či plicích.

Pokud váš život trpí nepořádkem v oblasti mezilidských vztahů, projevit se to může na ledvinových problémech. Potlačovaný hněv a vztek pocítíte zas na žlučníku. Srdečně cévní problémy se spojují s dlouhodobou vnitřní úzkostí a nevyrovnaností. Lítost nebo křivda procházejí játra.

Vnitřní energie proudí od orgánu ke orgánu, narušením rovnováhy v naší mysli dochází k přerušovanému přenosu energie mezi určitými orgány, což ve výsledku přinese zdravotní problémy a potíže.

Na první pohled se to sice může zdát divné či dokonce nesmyslné, zamyslete se však, kolikrát se vám pronikly zdravotní problémy právě v období, kdy jste procházeli emočními či psychickými problémy. Tyto problémy jsou zcela normální a je třeba se věnovat jejich řešení dříve, než dojde k nemoci a zdravotním komplikacím. Proto nepodceňujte vaše emoce a pocity.